statystyki szczegółowe

Aktualności

Halowa Liga Podokręgu Zabrze - finał - wyniki

• autor: Szubi80, 2018-03-11 19:50

Za nami finał rozgrywek Halowej Ligi Podokręgu Zabrze. W dniu dzisiejszym na Hali MOSiR spotkało się 8 najlepszy drużyn podokręgu Zabrze, które wygrały swoje grupy – 8  z 48 drużyn, które brały udział w tegorocznej edycji HLPZ. Barwy MKS reprezentowały dwie drużyny – Nasz z rocznika 2007 oraz zawodnicy rocznika 2008 trenowane przez Trenera Cichonia.

Przez rozgrywki grupowe przeszliśmy jak burza notując komplet zwycięstw – 5:0, 4:0 i 3:0.

W pierwszym meczu wygraliśmy 5:0 z drużyną KS Sośnica Gliwice, dwie bramki zdobył Maritn Witała, po jednym trafieniu zanotowali Mateusz Kraj, Jakub Chmiel i Kacper Suchodolski.

W kolejnym meczu, również pewnie wygrywamy, tym razem 4:0, tu bramkami podzieli się Mateusz Kraj i Szymon Kudyba – po dwa trafienia.

Najwięcej problemów i najbardziej wyrównany pojedynek to bratobójczy mecz z drużyną MKS I rocznik 2008. W tym meczu wychodzimy na prowadzenie po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Naszego bramkarza Kubę Szubert, kolejną bramkę tuż przed przerwą dokłada Szymon Kudyba. W drugiej połowie jeszcze jednego gola zdobywa Mateusz Kraj.

Rozgrywki grupowe – 3 zwycięstwa, bramki 12:0, strzelcy:

No i czas na mecz finałowy – bardzo wyrównany pojedynek z drużyną Gwarka IV Zabrze.

Mecz jest bardzo wyrównany, obie drużyn znają się bardzo dobrze z rozgrywek ligowych i turniejów halowych, atakują raz jedni raz drudzy, ale pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem. Czas na chwile przerwy i druga połowa, w której niestety na pół minuty przed końcowym gwizdkiem drużyna Gwarka wychodzi na prowadzenie. Udaje nam się wyrównać po strzale Miłosza Wydrzyńskiego, ale sędzia słusznie nie uznaje bramki. Jeszcze ostatnia szansa – rzut rożny, w pole karne wędruje również Nasz bramkarz, ale niestety nie udaje się wyrównać i sędzia odgwizduje koniec meczu. Szkoda bo po bardzo dobrym spotkaniu schodzimy z boiska pokonani. Brawo dla zawodników za walkę – zabrakło naprawdę niewiele.

Finalnie zajmujemy II miejsce, nasi młodsi koledzy z rocznika 2008 IV miejsce. Na pocieszenie – indywidualne wyróżnienie dla Naszego zawodnika – Jakuba Szubert – Kuba zostaje wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Brawo Kuba. Brawo Drużyna – Halowa Liga Podokręgu Zabrze była bardzo dobra w Waszym wykonaniu! Brawo Trenerzy! Podziękowania dla rodziców za doping.